• تلفن0513-7132300
  • ایمیلmaxpipe96@gmail.com
  • آدرسمشهد بین چهارراه ابوطالب و کلاهدوز 47 پلاک 38
  • ساعتهای آزاد8صبح تا 9شب
مکث پایپ
  • تلفن0513-7132300
  • ایمیلmaxpipe96@gmail.com
  • آدرسمشهد بین چهارراه ابوطالب و کلاهدوز 47 پلاک 38
  • ساعتهای آزاد8صبح تا 9شب

انواع توالت فرنگی چگونه اند با آن آشنا شوید..!

سنگ توالت فرنگی

برای اطلاع قیمت سنگ توالت فرنگی با ما تماس بگیرید.

هنگامی که موضوع انتخاب یک توالت فرنگی به میان می‌آید، فاکتورهای بسیاری پیش رو قرار می‌گیرند که بهتر است برای داشتن یک انتخاب و خرید مناسب، به تمامی آن‌ها توجه شود. یکی از این فاکتورها دقت به تناسب نوع توالت فرنگی با ساختار بنایی است که قرار است در آن مورد استفاده قرار گیرد. همچنین باید دید که توالت فرنگی برای سرویس بهداشتی چه محیطی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. توالت فرنگی‌هایی که برای سرویس بهداشتی منازل، شرکت‌ها، فرودگاه‌ها، پاساژها و … مورد استفاده قرار می‌گیرند، هر یک بایستی دارای خصوصیاتی باشند که برای استفاده در آن محیط مناسب‌تر باشند. فاکتورهای اینچنینی بسیارند و در نظر داشتن تمامی آن‌ها مستلزم داشتن شناختی از انواع توالت فرنگی و ویژگی‌های آن‌هاست. به همین سبب به منظور به دست دادن مختصر راهنمایی‌ای در انتخاب یک توالت فرنگی مناسب، در ادامه به بررسی ویژگی‌های انواع توالت فرنگی می‌پردازیم.

انواع توالت فرنگی

توالت‌های فرنگی نیز همانند بسیاری دیگر از ساخته‌های دست بشر، به تدریج از نظر شکل ظاهری و سیستم عملکرد دچار تحول شده‌اند و شرکت‌های سازنده‌ی این محصولات ضمن تلاش برای ارائه‌ی محصولاتی با تنوع بیشتر، با هدف پوشش دادن نیازهای کاربران مختلف، همواره بر آنند تا عملکرد آن‌ها را نیز ارتقاء بخشیده و در راستای کارآمدتر کردنشان از تکنولوژی‌های به‌روز نهایت بهره را ببرند. این تحولات باعث شده تا توالت‌های فرنگی از ویژگی‌های متنوعی برخوردار شوند. در ادامه با مهم‌ترین این ویژگی‌ها آشنا خواهیم شد. نکته‌ای که ذکر آن لازم می‌نماید این است که در سرتاسر متن منظور از توالت فرنگی همان توالت فرنگی اروپایی است مگر در مواردی که به غیر آن اشاره شده باشد.

انواع توالت‌ فرنگی بر اساس محل نشستن کاربر

  1. توالت فرنگی اروپایی که به عنوان WC/EWC نیز شناخته می‌شود و برای نشستن طراحی شده است.
  2. توالت فرنگی طراحی شده برای چمباتمه زدن (این نوع توالت فرنگی از نظر ظاهری شباهت بسیاری به توالت‌های ایرانی دارد اما ساختار تخلیه و آب‌رسانی آن با متفاوت از توالت‌های ایرانی است.)

انواع توالت فرنگی از نظر فرم لوله‌ی خروجی (خروجی S یا P)

نوع خروجی توالت فرنگی بایستی با توجه به طبقه‌ای که سرویس بهداشتی در آن واقع شده است، انتخاب شود. معمولاً زمانی که سرویس بهداشتی در طبقه‌ی هم‌کف قرار دارد، از توالت فرنگی با خروجی S مانند استفاده می‌شود، چرا که در این طبقه امکان لوله‌کشی زیر توالت فرنگی به سمت زمین وجود دارد. این در حالی است که در مورد سرویس‌های بهداشتی‌ای که در طبقات بالاتر قرار دارند، معمولاً از توالت فرنگی با خروجی P مانند استفاده می‌شود، زیرا لوله‌کشی زیر توالت در این طبقات دشوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *